Kangast - Tegu on puuvillase õhema kangaga, mille leidsin Uuskasutuskeskusest. Kangas on 1m laiune ning seda on mul tervelt 4m. Kuna aga lillemuster jookseb piki ultusäärt, siis peab juurdelõikusel ka mustrit silmas pidama. Seega polegi seda kangast teab mis üüratult. Kangas on piisavalt õhuke, et pean sellele seeliku osale kindlalt voodri alla panema ning võibolla panen ka ülaosasse. See selgub töö käigus.
Ideest - Kui mustriga arvestada tundus kõige mõistlikum teha volditud seelik. Kangast voltides tundus, et voldi sügavuseks võiks olla 3cm. Pidasin täna ka teiste tarkuritega koolis nõu ning nende nõuanne oli kleit jätta võimalikult lihtsaks, et muster mõjule pääseks. Ainus asi, mida ise kindlalt tahtsin olid varrukad! Lõpuks aga saigi siis ideeks lihtne kleit, millel sissevõtted vaid vööjoonele minevad ning tagumise kaelakaare süvendan. Lukk tuleb taha seljale. Kuna sahisevat voodrit ma sellele puuvillasest kangast kleidile ei soovi tuleb tõenäoliselt ka vooder puuvillane.
Lõikest - Esialgu arvasin, et saan kasutada juba konstrueeritud lõiget, mille järgi koolikohustusliku pluusi tegin. See sai aga konstrueeritud lisaga +8, mis on praegu plaanitava kleidi jaoks liiga lai. Mõõtsin juba olemaslevat lõiget igaks juhuks igatpidi üle ja paraku pean väiksema lisaga uue konstrueerima, mis ei ole tegelikult ka suur vaev. Erilist modelleerimist peale sissevõtete muutmise ja kaelakaare muutmise ju samuti teha pole vaja.
Mis järgmiseks plaanis?
- Lõige konstrueerida, modelleerida
- Kangas läbi pesta, sest puuvillase puhul on kahanemistõenäosus suur
- Arvutada seeliku laius (sellele vastavalt siis voodrit hankida)
- Otsida sobivat värvi ning piisavat õhuke puuvillakangas voodriks
- Juurdelõikus ja I proov
Edasi ei oska ma praegu planeerida, sest proovi käigus tuleb kindlasti uusi mõtteid ning saab selgemaks ka tehnoloogia. Peamiselt sõltub tehnoloogia muidugi sellest, kas teen ülaosa samuti voodril või mitte. Kui ei tee, siis läheb mängu tõenäoliselt lõikekohane kant. Samuti saan siis teada, kui pikka peitlukku tarvis on. Põnev, põnev!
Lahe on jälgida, kuidas muutub sõnavara, kui õmblemist päriselt koolis õppida :) Kõik need "juurdelõikus" ja "modelleerimine" jne :) Kuigi nüüd hakkasin mõtlema, et võibolla oled sa õmblemisest kirjutades alati sellist professionaalset oskussõnavara kasutanud ja ma pole lihtsalt tähele pannud. Ei viitsinud päriselt postitusi võrdlema hakata, et seda kindlaks teha :P
ReplyDeleteEsta, Sul on täiesti õigus. Iga kord, kui kirjutan, siis muigan. Eks see sõnavara muutub vaikselt, aga on endiselt siiski veel kesine, samas see kirjutamine siin kinnistab seda raudpolt!
ReplyDelete